VÝLETY DO BLÍZKÉHO OKOLÍ

Poznejte další zajímavá místa
v tomto kraji

A že tento kraj má co nabídnout. Krásná města, kouzelnou přírodu i spoustu kulturního a sportovního vyžití. Je tedy jen na vás, kam během svého pobytu vyrazíte.

 

tipy kam vyrazit

Kam ještě můžete vyrazit?

Klášter Kladruby
a naučná stezka

Vzdálenost od hotelu: 9 km,
12 minut jízdy autem

Při svých výletech po okolí nezapomeňte na barokně-gotický benediktinský klášter v Kladrubech. Nejpozoruhodnější součástí kláštera je pak barokně-gotický kostel stavitele Jana Blažeje Santiniho Aichla. U kláštera navíc začíná přírodovědná a historická okružní stezka Kladruby, dlouhá 6 km.

Kostel sv. Jiří v Lukové se sádrovými duchy

Vzdálenost od hotelu: 42 km,
48 minut jízdy autem

Kostel sv. Jiří je dominantou obce i blízkého okolí. V roce 1796 byl zasažen požárem a nyní je postupně rekonstruován. V roce 2012 byly v kostele umístěny sochy Jakuba Hadravy. V dřevěných lavicích chátrajícího kostela tiše sedí desítky bíle oděných postav. Nemluví. Se skloněnými hlavami se tiše modlí k Bohu. Nedýchají. Jedná se o sochy připomínající duchy sudetských Němců, kteří ve vesnici dřív žili. Kostel patří k sedmi nejstrašidelnějším místům na světě.

Zámek Manětín

Vzdálenost od hotelu: 42 km,
46 minut jízdy autem

Barokní zámek Manětín s kouzelnou zahradou a parkem je srdcem stejnojmenného malebného městečka Manětín. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka a v roce 2001 byl zapsán na seznam národních kulturních památek. Historické město Manětín, ležící severně od Plzně vás od první chvíle okouzlí množstvím barokních památek.

Zámek se nachází kousek od kostela sv. Jiří v Lukové.

Rozhledna Vysoká
u Tachova a jízdárna ve Světcích

Vzdálenost od hotelu: 32,5 km,
32 minut jízdy autem

Atraktivní pohled na město Tachov a okolí nabízí rozhledna Vysoká, která byla vybudována na 564 m vysokém vrchu Vysoká nad Tachovem. Z kryté plošiny si užijete kruhový výhled na Tachov, Přimdu, Vlčí horu i Panský vrch. Rozhledna je celoročně přístupná.

Poté můžete navštívit jízdárnu Světce. Windischgrätzova jízdárna pochází z doby romantismu. A je druhou největší v Evropě.

Zřícenina hradu Gutštejn

Vzdálenost od hotelu: 17 km,
22 minut jízdy autem

Středověký hrad Gutštejn stál na svém místě už ve 14. století. Stojí na zalesněné výšině nad údolím potoka Hadovky poblíž Konstantinových Lázní na Tachovsku. Poté, co bylo sídlo rodu Gutštejnů přeneseno do Bezdružic, zůstal hrad neobydlený a chátral. Dodnes se dochovala výrazná věž a zbytky obvodových zdí. Dnes je tato zřícenina oblíbeným výletním místem jak pro pěší, tak pro cyklisty, které potěší pěkným výhledem po okolí. Hrad je známý z pohádky „Z pekla štěstí 2“ od režiséra Zdeňka Trošky.

Lázeňská města v okolí

Mariánské Lázně, Konstantinovy Lázně, Františkovy Lázně

Kromě kostelů, klášterů nebo zámků, můžete v blízkém okolí navštívit některé z lázeňských měst. Za návštěvu rozhodně stojí Konstantinovy Lázně a jejich blízké okolí. Další město, které byste neměli vynechat, jsou Mariánské Lázně. Město proslulé svými parky a zahradami, památníky a pomníky, rozhlednou Hamelikou a zpívající fontánou. V neposlední řadě nesmíte vynechat Františkovy Lázně, malebné město s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků.