Od občanského městského paláce k hotelu

Historie domu, ve kterém se dnes nachází hotel Alexander, je přímo spojená se založením města Stříbra ve 13. století a se „Zlatou cestou“ mezi Prahou a Norimberkem.

Již od samého počátku byl tento objekt jednou z nejvýznamnějších budov stříbrného města. Krásné průčelí hotelu Alexander a jedinečná poloha, přímo na historickém městském tržišti, dali předvídat bohatou historii města Stříbra a stejně tak i tohoto domu. Dnes, ve vlastnictví společnosti „Stölzle Oberglas“, byl dům starostlivě zrekonstruován a upraven do modernějšího stavu: nyní má tento hrdý objekt opět odpovídající postavení jako jeden z nejvýznamnějších domů na náměstí.

 

 

Stříbro – stříbrné město

V roce 1183 se objevily první zmínky o Stříbře. Těžba stříbra a olova dominovala historii a vývoji města.

Od doby jeho založení patřilo město Stříbro k nejvýznamnějším městům Plzeňského regionu. Městem vedou hlavní dopravní tahy směrem na Mariánské Lázně, Cheb a ke státní hranici na Rozvadov. Stříbro má zvláštní atmosféru a je ideálním výchozím bodem pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o kultuře a přírodě západních Čech. Přímo za branami města najdete důležité národní kulturní památky, např. klášter Kladruby nebo známé výletní cíle jako vodní nádrž Hracholusky.

 

 

 

Kultura & Příroda

Region Stříbro je bohatý na kulturní bohatství a nádhernou přírodu. Nechte se inspirovat rozmanitostí a jedinečností západních Čech při výletu autem, na kole nebo při procházkách.

Objevte zemi a lid a najděte jejich oblíbená místa v jedné z nejvíce fascinujících a nejskvostnějších rekreačních oblastí České republiky. Rádi Vám pomůžeme při Vašem výběru nejkrásnějších turistických cílů a poskytneme Vám cenné rady k prozkoumání pokladů našeho regionu.

 

Rezervace
Hotel Alexander
Masarykovo náměstí 13
Stříbro, 349 01


+420 373 737 816
+420 721 668 968
Fotogalerie